İnstagram Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

İnstagram silinen fotoğrafları geri getirme işlemleri için hem masa üstü bilgisayarlardan hem de mobil cihazlardan kullanım sağlanabilir. Fotoğraf ve video paylaşım platformu olarak kullanılan İnstagram’da silinen fotoğrafların tekrar elde edilmesi sağlanabiliyor. Yanlışlıkla veya çeşitli nedenlerden dolayı silinmiş ve fakat daha sonra tekrar getirilmek istenen fotoğraflar için işlem yapılabilir. İphone İnstagram silinen fotoğrafları geri getirme işlemlerine ve Android uyumlu cihazlarda yapılabilir.

İnstagram Silinen Fotoğraflar

yanlışlıkla silinen fotoğraflar İnstagram üzerinde yanlışlıkla veya isteyerek silinin fotoğrafları geri getirmek için birkaç uygulama bulunuyor. İnstagram uygulamasında açılan video ve resimler, akıllı cihazların önbelleğine kaydediliyor. Dolayısıyla internet olmadığında da uygulamaya girilerek bazı resim ve videolar izlenebiliyor. Ancak telefonların önbellekleri sanılandan daha büyük işlemler sağlıyor. İnstagram uygulamasında önbellek sayesinde haftalar sonra da bulunabiliyor. Çeşitli yöntemler kullanılarak, yanlışlıkla silinen fotoğraflar kolaylıkla alınabilir. Ancak telefon hafızası fabrika ayarlarına döndürülmüş ya da sıfırlanmış ise kaydedilen veriler alınmayabilir. İnstagram uygulaması da mobil cihazlardan kaldırılmış ve silinmiş ise yine görsellere erişim sağlanamaz.

İnstagram silinen fotoğrafları getir getirme

İnstagram Arşiv Kaydı işlemi için yukarıda bahsettiğimiz silme işlemlerinin yapılmamış olması gereklidir. İnstagram’dan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme İşlemi Bilgisayarlardan birkaç uygulama yapılarak, İnstagram platformunda silinen resim ve videolar yeniden getirilebilir. Bunun için öncelikle; bilgisayarın açılması ve mobil telefonun şarj kablosu ile bilgisayara bağlanması gereklidir. DiskDigger adlı programın indirilmesi gereklidir. Bu programı indirdikten sonra kurulumunu yaparak, bilgisayarda açın. Programı kullanırken telefon sürücüsü değil, hard disk otomatik olarak seçilirse, ayarı değiştirerek telefonu seçin ve taramaya başlayın. Telefonun hafızasında kullanılan alan, resim, video ve uygulamalara bağlı olarak birkaç dakika veya birkaç saat boyunca işlem sürebilir. Işlem devam ederken, telefon üzerinden silinen fotoğraflar tekrar görülebilir. Ve resimler tekrar getirilir. Programın çalışması sırasında, telefonun ekran kilidi açık olmalıdır. Kapalı olduğunda program algılayamaz ve işlemi sağlayamaz.

Telefon Üzerinden Silinen Fotoğrafları Geri Getirmek

İnstagramda silinen fotoğrafları geri getirme iphone İnstagramda silinen fotoğrafları geri getirme iphone ve diğer akıllı telefonlarda çeşitli uygulamalarla sağlanabiliyor. Android uyumlu mobil telefonlardan silinen fotoğrafları geri getirmek için uygulama kullanılması gereklidir. Öncelikle Google Play Store’dan DiskDigger adlı uygulama indirilmelidir. DiskDigger programını açılarak, bulmak istenilen dosya türü seçilir. Ardından “Ok” butonuna basılarak tarama işlemi başlatılır. Bu uygulama ve işlemi ortalama birkaç dakika sürer. Uygulama sırasında ekran açık olmalı ve fakat başka uygulamalar o esnada kullanılmamalıdır. Silinen resimlerin tekrar alınması için telefon hafızasında yeterince boş alan bulunmalıdır. Resimlerin sorunsuz şekilde alınması için minimum 100 Mb’lık boş alan olması gereklidir. Dolayısıyla tarama işlemi eksiksiz şekilde kesilmeden devam eder.

işlemlerinin yanı sıra paylaşılan hikayeler ve gönderilen ‘’Arşiv’’ bölümünde saklanabilir. Özellikle hikayeler, 24 saatlik gösterimin ardından İnstagramdan tamamen silinmiyor. Kullanıcıların arşiv bölümlerinde kayıtlı olarak şayet yeniden silinmez ise rulo şeklinde saklanıyor. Gönderilerde de fotoğraf ve videoları silmek yerine arşive alabilir, dilediğiniz zaman açıp- kapatabilirsiniz. Veya yedekleme kullanarak, mobil cihazınızın uygulama ve içeriklerine göre fotoğraf arşivlerinizi bulut sistemde saklayabilirsiniz. Tamamen silinen resim ve videolara ancak bilgisayarlardan ve mobil cihazlar için geliştirilen uygulamalarla geri getirilmekle birlikte, uzun süre geçen resimlerin tekrar getirilmesi mümkün olmayabilir.