İnstagram Mavi Tık Nasıl Alınır

İnstagram üzerinde mavi tik almak demek hesabınızı onaylatmak anlamına gelmektedir. İnstagram mavi tık nasıl alınır sorusuna cevap vermeden önce onaylı hesabın ne demek olduğunu açıklayalım. Onaylı hesap kişinin gerçek profili olduğunu onaylaması anlamına gelir. Bir çok sahte x kişi arasında gerçek x kişisi benim demenin bir halidir diye tarif edebiliriz. Bu onaylı hesabı kimler kullanır diye soracak olursanız bunu sadece ünlüler ve fenomenler kullanır. Yani şarkıcılar, yazarlar, oyuncular, futbolcular, siyasiler, mankenler ve çoğaltabileceğimiz ünlüler sınıfına giren kişiler onaylı hesap açmaktadır. Bunu sadece bireysel kullanıcılar değil markalar da yapar. Markaların hesapları da mavi tıka sahip onaylı hesaplardır. Mavi tık almak için İnstagrama üye olurken bir işlem yapmanıza gerek yoktur bunu sonrasında yapabilirsiniz. Ayrıca bunu sadece saydığımız ünlü sınıfına giren kullanıcıların aldığını da unutmayın. Çünkü İnstagram’da normal bireysel bir kullanıcıysanız zaten kimlik doğrulaması yapmanıza gerek yoktur.

İnstagram’da Mavi Tik İşareti Nasıl Alınır?

Mavi tik işareti almak isteyen, yani hesabını doğrulamak isteyen bir ünlü ya da kurumsal bir marka olduğunuzu düşünelim. Bunun için öncelikle iki yoldan bahsedebiliriz. İlki İnstagram yetkililerine ulaşmak olacaktır. fakat bu zahmetli ve uzun sürebilecek bir süreçtir. Çünkü yetkililere mail yoluyla ulaşmak, kimlik doğrulamak için bazı belgeleri iletmek zaman anlamında sizi yorabilir. İnstagram mavi tık nasıl alınır sorusuna cevap olarak bu nedenle genelde anlatacağımız ikinci yöntem tercih edilir. Bu yöntemde de kullanıcı İnstagram ile anlaşmalı olan bir sosyal medya ajansı ile iletişim kurar. Bu ajans firma yerine mavi tik işaretini almak için gereken işlemleri sırasıyla kolay bir şekilde halleder. İşlem daha kısa sürer ve sonucunda hesabınız onaylanmış olur. Firmalar ve ünlüler bahsettiğimiz ikinci yöntemi kullanmaktadır.

İnstagram’da Mavi Tık Almanın Avantajları Nedir?

Mavi tık alınca yani hesabınız onaylanınca, diğer tüm sahte hesaplarınızın yükünden bir nevi kurtulmuş olursunuz. Çünkü instagram üzerinde varolan sahte hesaplar oldukça fazla mücadele gerektirdiği için adınıza yapılan bir paylaşım can sıkıcı olabilmektedir. Yine aynı şekilde firmalar da kendi paylaşmadıkları içerikleri, kendi adına paylaşılmış görünce ciddi bir kriz yaşayabilmektedir. Tüm bu problemlerden kurtulmanın yolu onaylı hesap açmaktır. İnstagram mavi tık nasıl alınır sorusunun cevabını öğrendikten sonra siz de kolayca firmanız için bu işlemi yapabilir, bu sayede marka değeriniz düşmeden, müşterilerinize gerçek sosyal medya hesabınızı tanıtabilirsiniz.