İnstagram Hesabı Onaylatma

İnstagram üzerinden onaylı hesap almak biliyorsunuz ki genelde yazarların, oyuncuların, siyasi kimliğe sahip olanların, şarkıcıların ve bazı gezginlerin yaptığı bir eylem. Bir instagram profilinin onaylı olup olmadığını ise yanında çıkan mavi tik işaretinden anlayabiliyoruz. Bu tik işaretine sahip kullanıcılar instagram hesabı onaylatma işlemini yapmış kullanıcılardır. Marka değeri yüksek olan firmalar da artık instagram, facebook gibi sosyal medya hesaplarına sahip olduğu için bunlar da kurumsal olarak onaylı hesap kullanmaktadır. Böylece o markanın gerçek hesabı olduğunu anlayarak takip edebiliriz. Kolayca sahte profil açılabildiği için onaylı hesap aslında bizim neyin gerçek neyin gerçek olmadığını anlamamıza yardımcı olmaktadır.

İnstagram Üzerinden Onaylı Hesap Nasıl Alınır?

Onaylı hesap sadece ünlü kişilerin, takipçisi yüksek olan insanların ve marka değeri taşıyan firmaların, önemli markaların alabildiği bir hesap türü. Yani siz normal bireysel bir kullanıcıysanız onaylı hesap almanıza gerek yoktur. Zaten bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Tanınmış bir kişi , bir firmaysanız bunun için instagram yetkililerine mail aracılığı ile ulaşmanız gerekir. Bir diğer yol da İnstagram ile çözüm ortağı olarak çalışan sosyal medya ajanslarına ulaşmaktır. Bu ajanslar da instagram hesabı onaylatma işlemlerini sizin için yapabilmektedir. Gereken belgeleri ve evrakları bu ajanslar sizden talep edecek ve gerekli işlem sonunda hesabınızda mavi tik işaretini göreceksiniz.

İnstagram’da Onaylı Hesaba Sahip Olmanın Avantajları Nelerdir?

Onaylı bir hesabınızın olması demek sahte hesaplarınızdan sizi ayıracak büyük bir avantaja sahip olmanız demektir. Özellikle kurumsal bir firmaysanız, adınıza açılmış olan bir çok sahte hesap sizi lekelemek için bazı paylaşımlarda bulunuyor olabilir. Bunlar müşteri için kötü izlenim bırakacak paylaşımlardır. Fakat o hesabın size ait olmadığını kanıtladığınızda ve onaylı bir hesap açtığınızda müşteriler de hangi hesabın size ait olduğunu bilecek ve buna göre davranacaktır. Onaylı hesap sadece kurumsal firmalar için değil, çok fazla takipçisi olan ünlüler için de önemlidir. Böylece kopya hesaplardan yapılan paylaşımların önemsenmemesi gerektiğini söyleyebileceklerdir. Ayrıca hayranı olduğu bir sanatçıyı, müzisyeni, aktörü takip etmek isteyen kullanıcılar da kimi takip etmesi gerektiğini bu mavi tık sayesinde anlayabilecektir. İnstagram hesabı onaylatma işlemi bu saydığımız nedenlerden dolayı avantajlıdır. İlk çıktığı zamanlar sadece bir kaç ünlü hesabını onaylatırken artık neredeyse hepsinin sayfasının onaylı hesap olduğunu anlayabiliriz. Bu sadece sanatçılar için değil, firmalar, gezginler, sosyal medya fenomenleri için de geçerli bir durumdur.