İnstagram Hesabı Doğrulama

İnstagram hesabı doğrulama işlemi sayfasında takipçi sayısının çok fazla olduğu fenomenler ve genelde sanatçılar tarafından yapılmaktadır. Buna müzisyenler, oyuncular, futbolcular, siyasi kişilikler, kurumsal firmalar da dahildir. Doğrulama ilk çıktığı zamanlarda ülkemizde sadece bir iki sanatçı da varken artık neredeyse herkes hesabını onaylatarak kullanmaktadır. Bunun en büyük nedeni de sahte hesapların gittikçe internet ortamında artması ve sosyal medyanın bunları ayırmak için başka bir çözüm bulamamasından kaynaklıdır. İnstagram üzerinde kolayca hesap oluşturabilir, bir kimliğe gerek kalmadan herhangi bir isim ile profil oluşturabilirsiniz. İşte bunun vermiş olduğu kolaylık nedeniyle kendi adına açılmış onlarca hesap gören ünlüler de kendi hesaplarının hangisi olduğunu tarif etmekten yorulmuşlardır. Bu sorunu çözmek için bir yol arayan sosyal medya devi İnstagram da çözümü hesap doğrulama işleminde bulmuştur. Bu sayede ünlülerin gerçek hesaplarını kolayca bulabilmekte ve takip edebilmekteyiz.

İnstagram’da Hesap Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram sayfanız üzerinden hesap doğrulamak istiyorsanız bunu ancak ünlülerin ve takipçisi çok olanların yapabileceğini bilmeniz gerek. Yani siz normal bir kullanıcıysanız bunun için hesap doğrulama işlemine zaten ihtiyacınız yok demektir. İnstagram hesabı doğrulama işlemini kurumsal bir firma olduğunuz için yapmak istiyorsanız size iki yöntemden bahsedebiliriz. İlk yöntem İnstagram yetkilileri ile birebir iletişime geçmektir. Bu da ancak firmaya mail atarak olur. Bu işlem uzun sürebilir ve firmanın yanıt vermesi, mailleşme süreci uzun vakit alabilir. Bir diğer yöntem de Instagram ile ortak olarak çalışan sosyal medya ajanslarına yönelmektir. Bu ajanslar sizin için onaylı hesap işlemlerini yürütür ve gereken belgeler neyse size bunları açıklar. Böylece işlemleriniz çok daha kısa sürede hallolur, mavi tikli onaylı hesabınızı almış olursunuz.

İnstagram’da Onaylı Hesap Almanın Avantajları Nelerdir?

Sitede onaylı hesap almak demek, sahte profillerinizden kurtulmak demektir. Böylece insanlara bir açıklama yapmadan doğrudan onaylı hesabı takip etmeleri gerektiğini söyleyebilirsiniz. Adınızı lekelemek için yapılan bazı paylaşımların size ait olmadığını da bu sayede ispat etmiş olursunuz. Aynı durum firmalar için de geçerlidir. Firma lekelemeye çalışan çok fazla kullanıcı olduğundan, gerçek müşterilerin firmalara ulaşımı bu sayede kolaylaşacak ve bu anlamda sosyal mecra üzerindeki sahte hesap kirliliği biraz olsun azalacaktır. İnstagram hesabı doğrulama işleminden sonra yapmanız gereken herhangi bir işlem yoktur. Zaten kullanıcılar mavi tik işaretini gördüğü zaman otomatik olarak doğru hesap olduğunu anlayacak ve takibe alacaktır.